گاردریل

گاردریل یک سیستم امنیتی است به عنوان یک مانع در برابر سقوط و ضربه میباشد و باعث کاهش خطرات میشود.

این موانع از تیرهای فولادی گالوانیزه ساخته شده اند. پوشش فولاد گالوانیزه به کار برده شده در این موانع روی است که از خوردگی آن ها در مقابل ضربه ها جلوگیری میکند.

 

موارد کاربردی گاردریل چیست؟

گاردریل ها در جاهایی مانند مزارع، پارک اتومبیل ها، کنار جاده ها ، مناطق مسکونی و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. این موانع به گونه ای ساخته شده است که در برابر هر گونه آسیبی در امان است.

محل پارک اتومبیل ها

این مانع می تواند یک معبر مناسب و یکپارچه برای راهپیمایی عابران باشد و از بازگشت وسایل نقلیه و اتومبیل ها به محل عابر پیاده جلوگیری بعمل می آورد. در پارکینگ های چند طبقه نیز از آن می توان برای محافظت از رمپ ها و دیگر عناصر ساختاری استفاده نمود که از ضربه های وارده جلوگیری بعمل آورد.

محل بارگیری

بنادر بارگیری و یا محل بارگیری در کارخانجات و انبارهای لجستیکی می توانند در معرض خطرات زیادی قرار بگیرند. در این اماکن وسایل نقیله بسیار بزرگ مدام به جلو و عقب حرکت می کنند که برای عابران پیاده و ساختمان ها خطرات زیادی را می توانند ایجاد کنند.

 

با قرار دادن گاردریل ها در اطراف منطقه وایجاد محل عبور و مرور بی خطر برای پیاده ها وقرار دادن رانندگان ماهر در مناطق بافر، که در صورت احتمال خطر،آسیب وارده را فقط به مانع تحمیل کند و به ساختمان و یا کارمندها آسیب نرساند، احتمال آسیب های ناشی از حوادث را می توان به کمترین حد ممکن رساند.

انبارها

در قفسه بندی انبار ها از گاردریل برای جلوگیری از ضربات ناشی از وسایل نقلیه و لیفتراک ها و کامیون ها استفاده می شود که بتوان با خیال راحت بار را در انبار بدون وارد شدن هر آسیبی نگه داری کرد.

اتصالات گاردریل به چه صورت است؟

برای اتصال سپری ها از دو نوع پیچ و مهره ی مدل M 16* 25 به تعداد 8 عدد و مدل M 10*50 است که به تعداد یک عدد در ساختن گاردریل استفاده میکنند.

مشخصات ظاهری گاردریل چگونه است؟

گاردریل متشکل از سپری، پایه و فاصله انداز است که طول سپری های استفاده شده در گاردریل 417 سانتی متر است.

 


source:مشخصات فنی گاردریل و موارد استفاده از آن